Nemoc - kašel

 • je to hlavní příznak postižení dýchacího aparátu.

Postižení je zapříčiněno: A - vnějšími příčinami

                                             B – vnitřními příčinami

ad A/

 Velmi mnoho děti léčím pro déletrvající kašel, vracející se, přeléčený ATB. Suchý, dráždivý. Noční a ranní. Příčinou bývá vnější atak větru, většinou chladného, při lyžování, sportování, jízdě na kole. Tento škodlivý vítr se uchytí v pravé či levé plíci a stane se zde chronickým ložiskem. Je nutné jej odstranit. Může být provázen pícháním pod lopatkami, na hrudi a suchou rýmou.

                ad B/

Kašel z vnitřních příčin je vyvoláván patologickými poruchami ostatních orgánů, např. sleziny a žaludku, jejich vlhko stoupá vzhůru a dráždí plíce ke kašli. Takže je nutné omezit vlhkou potravu – mléčné výrobky, čokoládu, banány. Tento typ kašle má spíše charakter vlhký, hleny hojné, bez teplot, společně s kašlem je i výtok hlenů z nosu, postižený neustále polyká hojné hleny.

 Léčba a svépomoc:

 1. U kašle z vnějších příčin 3 krát denně akupresurou ošetříme bod plic – viz. obr. Masírujeme ve směru hod. ručiček asi 1 min., silně, vpravo a pak 1 min. i vlevo na zápěstí s představou vyhánění větru z plic.
 • Mentální cvičení: sami sobě či druhému každým výdechem si přes kůži vyháníme představu větru pryč z plic, obou. Nebojte se, působí to.
 • Fototerapie: 1 čajovou lžičku šalvěje vařte cca 15 minut na mírném varu, ve varném skle, pijte vlažné pomalu, z tradiční čínské fototerapie je vynikající směs, která se jmenuje ttx1
 1. Kašel z vnitřních příčin – doporučené dietní opatření, zákaz všech výše uvedených potravin po dobu 1 měsíce, pak střídmě užívat,
 • Akupresurou ošetříme bod sleziny a žaludku s představou odstranění hlenů a vlhkosti z žaludku
 • Mentální cvičení: opět představa hlenů a několika výdechy přes kůži břicha jdou hleny do éteru, opakujte za 4 hodiny, a pak ještě po 8 hodinách.
 • Fototerapie: doporučeno stejným návodem připravit čaj z rozrazilu nebo lékořice, tento čaj výrazně odhlení organismus.

 


Bod plic


Bod sleziny


Bod žaludku

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz