Ekzém na tvári

Dnes vyberám pacientku v znamení Váhy, pani vo veku 60 rokov, ktoré sa asi dva roky na tvári objavuje červený svrbivý ekzém, ktorý ju psychicky ničí. Skúšala všetko, konopná masť ju chvíľu pomáhala, potom sa zase zhoršila, kortikoidy nič neriešili.

Ďalším problémom bola nespavosť, užíva teraz antidepresíva, po zaspaní sa vždy prebudí okolo 1. hodiny v noci a potom nespí až do rána, v práci je unavená. Do ordinácie ju priviezol syn sa nevestou, má dve deti. Pri vyšetrení som našiel tzv. Horúco pravej pľúca, ktoré vzniklo veľkú úzkosťou, ktorú ale ona nechcela priznať. Ďalším miestom, ktoré vykazovalo slabosť energie, bol perikard - to je obal srdca. Tam bola prítomnosť smútku a nepokoja. Dôrazne tiež poprela smútok, ten nemá a nikdy ho nemala. Upozornil som ju trochu tvrdšie, že smútok tam je.

Postupne odkryla, že je to možno preto, že má dve deti, a dcére dala svoj byt k dispozícii, kvôli vnúčatám a sama teraz žije v nájme. Takže to bolo vonku, to bola príčina týchto ťažkostí. Tzn. smútok a úzkosť. Tieto dve emócie napadli pľúcna srdcové energiu a spôsobili ťažkosti s kožou-ekzém (pľúca podľa tradičnej čínskej medicíny majú na starosti ako alergie, tak i kožné problémy), srdce a perikard je hlavnou emočná sídlo a porucha spánku patrí aj k týmto orgánom.

Zavolal som si syna. Potvrdil, že mamička je skôr trpiteľky, obetujúci sa rodine. Je potrebné, aby si doma vyriešili problémy a komunikovali. Dostala odo mňa byliny na odstránenie horúčosti z pľúc a srdca. Myslím si, že bude to lepšie a potlačované emócie už nebudú tak potlačované a vnútorné teplo nebude tak veľké.

Niekedy je dobré nebyť statočný, ale oznámiť rodine, čo ma zraňuje a bolí. Priznať sa k svojej slabosti je výrazom sily.

Máte podobné problémy? Kontaktujte ma prostredníctvom formulára vpravo alebo sa objednajte telefonicky!

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím