Nespavosť

V súčasnej dobe nepokoja a nepokoje, ktorý na nás padá z okolitého sveta, spoločnosti, rodiny, zamestnania, médií, sú orgány, ktoré zodpovedajú za dobrý spánok, veľmi preťažené. Vo večerných a nočných hodinách, kedy má fyziologicky nastať doba upokojenie, ochladenie, uvoľnenie, nastáva stav takzvané horúčosti a myšlienkového vetra.

Tieto dve škodliviny nám rušia náš spánok, pretrváva vnútorná aktivita, ktorá nám ruší prirodzenú krivku denného priebehu energie. Tá vrcholí v období poludnie a časti popoludní. A klesá večer a v noci. Včera som vyšetroval staršiu ženu, v znamení Blíženca, čo je veľa veterné znamenie v prípade psychického zaťaženia. To si často berie na seba dobrovoľne, pretože chce mať všetko veľa čistej, upratané a to znamená, že aj vzťahy podľa znamenia musí byť za každú cenu pekné. A tak lieta, snaží sa vyhovieť všetkým, a keď sa jej nevracia to pekné, je nervózny, veterná, depresívne, plačlivá, rozladená a labilná. Podlieha svojmu nepokoja a nespí, pretože ju tento nepokoj v noci ruší spánok. Potí sa, je jej teplo v noci, berie prášky na spanie. To je aj prípad tejto pani.

Našiel som jej takzvaný vietor v perikardu. Tento vietor vzniká pri nadmernom nepokoja, veľa citovo zafarbených veterných myšlienkach. Pacientka sa stará o svojho starého otca, chce to zvládnuť sama, ale už nemôže, cíti smútok, tak rada by to chcela zvládnuť. Stúpa jej vietor v perikardu, ten vchádza do mozgu, spôsobuje jej nespavosť, závraty, divné, plytké a doplašené sny. Často je podráždená, plače aj bez silnejšieho podnetu, život s ňou je taký, že nikdy neviete, ako bude reagovať na banálne veci.

Táto diagnóza je cca jedna z troch, ktoré spôsobujú nespavosť. Používam bylinné produkty, ktoré tento nepokoj a vietor z perikardu dostanú preč. Ale je samozrejme dôležité, aby človek mierne zmenil svoje priority a zdroje nepokoja, ktoré zraňujú perikard - obal srdca. A neprežíval denné starosti tak intenzívne a nezmyselne ako doteraz. Aby našiel čas venovať sa sebe a Bohu, ktorý je pravý zdroj izby a ktorý nám tento pokoj ako láskavý Nebeský Otec dá, keď sa k nemu obrátime. Neustále robíme chybu, keď izbu hľadáme v človeku, to je nedostatočné. Pretože my sme insuficienciou. V čom? Vo všetkom.

Máte podobné problémy? Kontaktujte ma prostredníctvom formulára vpravo alebo sa objednajte telefonicky!

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím