Nespavosť a slezina

V minulom príspevku som riešil pacientku, ktorá trpela nespavosťou. Príčinou bol takzvaný vír myšlienok v obale srdca - perikardu. Hneď za ňou vstúpila do ordinácie Päťdesiatpäťročný pacientka v znamení Váhy. V noci sa prebudí a nemôže zaspať. Trpí tým asi dvadsať rokov a cíti sa veľmi unavená, bledá a nevýkonná.

Na rozdiel od pacientky v znamení Blíženca táto pani mala podľa môjho vyšetrenia veľa oslabenú slezinu. Táto slabosť sleziny, ktorá hraničí s nástupom depresiou, bola spôsobená spätným dvadsaťročným vrátením v myšlienkach k príčine rozvodu so svojím manželom.

Toto dlhodobé mentorovania o nedoriešený životnom kroku, o otázkach, prečo sa to stalo a aj neschopnosť ukončiť tento tok vetra myšlienok smerom do sleziny ju oslabuje. Táto nespavosť je prejavom únavy sleziny. Ďalšími príznakmi býva únava, ťažkosti s trávením, pankreasom a žalúdkom, gynekologické problémy, pokles svalového panvového dna, problémy s konečníkom, slabšie anémie, bledosť a sklon k depresiám. Pani sa musí odstrihnúť od nadmerného premýšľania, ukončiť pohľad do minulosti, ísť dopredu a žiť plne z výzvou nových krásnych dní.

Ale napred jej musím spevniť energiu sleziny pomocou bylín. Až keď bude silnejší, môžem jej vykladať moudra zo života a rozoberať jej psychiku. Do človeka, ktorý má slabú a unavenú slezinu, môžem hovoriť ako do duba. Nerozumie mi, nepočuje ma. Až, až slezina naberie silu na moje myšlienky, pacient bude vedieť, o čom hovorím. Skôr nie. A to je taky dôvod, prečo úspešnosť v liečbe depresií slezinného typu nie je tak vysoká v ordináciách psychiatrov a psychológov. Doktor hovorí a pacient nepočuje.

Máte podobné problémy? Kontaktujte ma prostredníctvom formulára vpravo alebo sa objednajte telefonicky!

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím