Reumatická polymyalgia a reumatizmus

Dnes ma navštívila v sprievode svojej dcéry šesťdesiattriročná žena v znamení Strelca. Zhruba pred tromi rokmi ochorela, podľa lekárov reumatickou polymyalgia. Jedná sa o sťahovavé bolesti kĺbov a svalov. Najskôr mala vysoké horúčky, vysokú sedimentáciu, a to 60 / za hodinu. Začali mať veľké bolesti, ktoré ju asi pol roka veľa sťažovali život.

Brala veľa antibiotík a vyšetrenie na reumu podľa krvi bolo negatívne. Po neúspešnej liečbe antibiotikami boli nasadené kortikoidy. Po nich došlo k ústupu bolestí a sedimentácia bola na 20 / za hodinu. Problémy ju ale priviedli do mojej ordinácie. Boli to miernejšie bolesti svalov. Pri vyšetrení som zistil horúčosť v pravej pľúcach v strednom poli.

To bola príčina všetkých ťažkostí. Túto horúčosť spôsobila veľkú úzkosť pred slávením šesťdesiatych narodenín. Boli tu aj známky prítomnosti plesne v tomto pľúcnom ložisku. Tento zápal potom horúco rozšíril do svalov a kĺbov celého tela. Keď som vysvetlil dcére a mamičke moju tézu príčiny ťažkostí, mamička mi podala poslednú lekársku správu, kde bolo u RTG pľúc písané: "Známky ustupujúceho zápalu v pravej pľúcach." A to sa zhodovalo s mojím vysvetlením. Lenže zaujímavé bolo, že sa tomuto RTG nálezu venovalo málo pozornosti. Kortikoidy nevylieči zápal pľúc, kdežto antibiotiká áno. Ale musí byť podané cielene podľa kultivácie, inak sa míňa účinkom.

Nebolo to žiadne reumatické ochorenie, ktorým pani trpela tri roky. Ani reumatická polymyalgia. Bol to ložiskový zápalových proces v pravej pľúcach, ktorý vstúpil do organizmu. V tomto ložisku sa darilo veľmi plesniam, čo bolo okrem iného zase veľa nenápadným výsledkom v kultivácii spúta-Candida. Zase sa tomu venovalo málo pozornosti.

Pacienti, ktorí ku mne prichádza, nemusí mať so sebou lekárske nálezy. Ale veľmi často si ich berú. Som lekár, takže im rozumiem. Ale nevyžaduju je. Teraz som bol rád, že ich mali, pretože potvrdzovali, že má diagnóza je presná.

Lekárska diagnóza znela: "Reumatická polymyalgia." Nič o zápalu pľúc či o plesniach. Myslím si, že pacienta bude dobrá. Dobrá diagnóza, dobrá liečba, dobrý výsledok.

Máte podobné problémy? Kontaktujte ma prostredníctvom formulára vpravo alebo sa objednajte telefonicky!

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím