Bolesti hlavy - Migréna

Dnes do ordinácie prišla mladá pani vo veku 32, v znamení Barana. Má dve deti, manžela Blíženca a cca 2 roky trpí bolesťami hlavy v pravej polovici, s propagáciou do čela a za oko, s prítomnosťou nevoľnosti až zvracanie. Pracuje vo firme ako robotnica u pásu.

Našiel som tu známky horúčosti a vlhka v žlčníku a v dráhe žlčníka. Zavolal som si manžela Blíženca, ktorý sedel v čakárni, a moc sa mu do ordinácie nechcelo. Manželka Baran nie je moc spokojná v práci, chodí tam nerada, nebaví im to, chcela by robiť inú prácu. Úplne som ju pred manželom podporoval. Potlačenie hnevu a hnevu v žlčníku, jej frustrácie, nespokojnosť dráždi žlčníkový meridián, ktorý ide do hlavy a spôsobuje jej to bolesti, prášky jej nezaberajú. Komunikácia doma s manželom viazne, nie je tu plodný manželský dialóg. Problémy sa tým nerieši, zostávajú v každom z nich a veľa zraňujú psychiku. A platí to u oboch. Navrhol som im i riešenie.

Majú dve deti. Manželka by stála o ďalšie dieťa. Blíženec nie. Sebarealizácie Barana-manželky je nutná, bez nej sa bude cítiť nešťastná a problém migrény nebude úplne vyriešený. Moje byliny jej pomôžu, ale len čiastočne. Dôležité je, aby manžel pochopil, že ak chce mať spokojnú ženu a manželstvo, bude musieť viac sa zapojiť do manželskej komunikácie o túžbe vlastnej ženy. A že jej nemôže odstrihnúť jej monológ s tým, že ju nebude počúvať a odíde. Alebo že jej nepomôže veci zmeniť. Samozrejme aj za cenu menšieho sebaobetovania, či zapretie väčšieho mužského sebectvo.

Ak tento stav bude trvať ďalej v slabej manželskej komunikácii, hrozí manželke nielen celoživotné bolesť hlavy, ale aj ďalšie problémy zdravotného rázu, ktoré plynú s postihnutia žlčníkové dráhy. To znamená, že sa zvýrazní kĺbové ťažkosti, močové problémy, benígna hyperplázia v prsiach, problémy so štítnou žľazou, s myómy a cystami v podbrušku atď. Manželka Baran všetko chápe a tlačí sa jej pri našej komunikácii slzy do očí, pretože to tak plne cítia . Manžel sa pozerá, a myslím si, že to, čo som im povedal, sa niekde v srdci u neho ujalo. Bol som rád, že to počul. Blíženca nesmiete do niečoho nútiť, zatvrdol by. Ale verím, že náš rozhovor zasadil stopy v srdci, a že si na neho spomenie v okamihu, keď stereotyp správanie v rodine bude chcieť zmeniť.

Preto je nutná v každej rodine manželská komunikácia, ktorá upevňuje manželské puto. To bude silnejší a osvedčí sa aj v časoch nepohody, stresov, rodinných problémov, pracovných ťažkostí.

Máte podobné problémy? Kontaktujte ma prostredníctvom formulára vpravo alebo sa objednajte telefonicky!

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím