Nemoc - zácpa

Zácpa je zadržování stolice, které překračuje 2 dny, tuhost stolice a ajejí obtížné vylučování.

Příčina:

A - syndrom z nadbytku
B – syndrom z nedostatku

Ad A

Při první příčině dochází v organismu ke stavu, kdy vlivem ostré, pálivé stravy, se vyvolává hromadění horkosti a suchosti v žaludku a ve střevě. Škodlivá energie horka spaluje útroby a zraňuje vnitřní tekutiny. Vysušuje je. Střevo je suché. Mimo špatné stravování může být horko vyvoláno silnou úzkostí, emocí, která se váže na plíce a tlusté střevo. Vzpomeňte si na zácpu při změně pobytu, při nečekaných životních událostech.

Ad B

Při syndromu z nedostatku je tato porucha trávení způsobená silným oslabením celkové energie při dlouhých chronických onemocněních, po porodu, v důsledku pokročilého věku. Organismus slábne, energie qi a krev jsou nedostatečné.

Léčba:

 • Akupresurou ošetříme bod plic a tlustého střeva 3 krát denně po dobu 2 minut, v prvním případě s představou vyhánění horkosti z pravé i levé plíce
 • Mentálním cvičením si budeme v myšlenkách a v soustředění vydýchávat sucho z plic a každým vdechem si dodáme vlhkou páru do plic a střev
 • Fototerapie – denně 1 čtvrtlitr čaje ze šalvěje, která má jinový účinek na plíce, párový orgán tlustého střeva, příprava viz výše.

 V případě celkového oslabení organismu a následné zácpy je třeba postupně dodat tělu jak jinovou tak i jangovou energii, takže akupresurou střídavě dodáváme teplou i chladnou energii opět v představě při masáži bodů plic a tlustého střeva a k šalvěji přidáme i jangový nápoj z podbělu či tužebníku.

 Celkově při doporučení u zácpy je nutné se vyvarovat kořeněné a ostré stravy, česneku, paprice. Spíše na přechodnou dobu koření úplně vysadit, dát přednost ovoci, kompotům, mléčné stravě, ale ne chladné z ledničky, rybám a bílému masu. Doporučeným vydechováním úzkosti z plic se srovnáte jak po psychické stránce, tak i po stránce poruchy trávení.


Bod plic


Bod tlustého střeva

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz