Nemoc - průjem

Dle čínské medicíny je třeba abychom rozlišovali:

A – průjem akutní
B – chronický průjem

Ad A

 Průjem akutní – pojíme-li potravu syrovou a chladnou, způsobíme si podráždění žaludku a střev škodlivou energií chladu, vlhka. Tato chladná vlhkost narušuje normální funkci žaludku a střev – to je oddělení čistého od nečistého a máme průjem.

Ad B

 Průjem déletrvající – při delší nemoci je oslabena funkce sleziny a žaludku / slezina nemůže oddělovat energetickou esenci z potravy /

Léčba:

 • akupresurou si ošetříme bod žaludku a tlustého střeva, v představě vyháníme z těchto orgánů chlad a vlhko
 • mentální cvičení – vydýcháme chladnou páru z oblasti nadbřišku tj. žaludku
 • fototerapie – doporučuji použít kokošku, podběl či tužebník k zahřátí jangu plic, a k zahuštění stolice, a k posílení stěny tlustého střeva

 Samozřejmě u průjmů je třeba se vyvarovat excesu pojídání studených pokrmů na neklidný žaludek, v běhu či ve spěchu. Není vhodné konsumovat jídla z ledničky, především mléčné výrobky. I ti, kteří se snaží o vegetariánství a makrobiotiku, by měli znát správné zásady stravování z pohledu jinu a jangu, a určitě by se neměli pouze ochlazovat stravou jinovou z vlastnostmi chladnými. Postupně se pak silně prochlazují, především v orgánu jater a jeho dráhy. Přichází pak do mé ordinace v silně poškozeném stavu. Vlastní vinou s podcenění určitých zásad.


Bod žaludku


Bod tlustého střeva

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz