Nemoc - nespavost

Potíže při usínání nebo nedostatečně hluboký spánek – to je nespavost.

A/ Pokud máte pomalé usínání, hojné sny, povrchní spánek, snadné buzení, bušení srdce a hojné pocení, jedná se o syndrom horkého srdce. Tento syndrom pramení především z přemíry duševní práce, psychického neklidu, stresu, jsme roztěkaní, zapomínáme, jsme roztržití.

B/ Při špatném spaní, závratích, bolestech bederní krajiny, hučení v uších, chladných nohou se jedná o energetickou nedostatečnost ledvin.

C/ I žlučník může být příčinou špatného spaní, je to tehdy, když jsme se silně rozčílili, s dětmi, spolupracovníkem, rodiči, tchýní… Často máme přitom bolesti hlavy ve spáncích, pravé či levé strany.

Léčba:

Ad A

 • V případě syndromu horkého srdce je vhodné akupresurou ovlivnit hned 2 body – bod srdce, bod tenkého střeva viz obr., s představou, že si z uvedených orgánů vyháním horko.
 • Mentální cvičení zabírá velmi dobře – několikrát denně si třeba 15 krát až 20 krát vydýcháme ze srdce nadbytek horké páry, horkého vzduchu a stejně tak i z okolí pupku, přes kůži do prostoru (do Božího světla).
 • Fototerapie – výborným čajem je čaj dobromyslu – ochlazuje a zklidňuje srdce, vždy navečer 1 šálek pomalu popíjet

Ad B

 • Je nutné posílit a přitom i zklidnit ledviny – k tomu je velmi vhodný čaj z puškvorce nebo vrbice a samozřejmě je velmi dobré doplnit tuto léčbu akupresurou na bodě ledvin na vnitřním kotníku.

Ad C

 • Stačilo by říct nebo napsat, nerozčilujte se. To ale není vůbec snadné. Zde je dobré učit se odpouštět nedostatky druhých, učit se toleranci, naučit se připouštět si své četné chyby, zametat před svým prahem, hledat třísku ve svém oku. Vztek se z nás vytratí. Každý večer si myjeme tělo, čistíme zuby. Dřív než ulehneme, vyčištěme si také duši od denního bláta, které jsme si na ni nanesli.


Bod srdce


Bod tenkého střeva


Bod ledvin

 • "Podľa môjho názoru je pán doktor Maček najlepším lekárom vo svojom odbore. A nielen to. Aj ako človek je ústretový, ľudský a má pochopenie. Navštevujem ho už niekoľko rokov a vždy mi pri mojich problémoch pomohol, aj keď si iní lekári nevedeli rady. Pána doktora si veľmi vážim a som vďačná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ľudský prístup, profesionál, nájde vždy príčinu vašich problémov, môžem len odporučiť. Cena primeraná. Ak sa vám zdá veľká, zájdite si za iným a pretočí sa vám bábiky. Ale neviem, či nájdete u iného tyhle liečebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je špecialista v čínskej medicíne. Je obdivuhodné, že vždy nájde pravú príčinu choroby. S rodinou a priateľmi sa k nemu jazdíme liečiť takmer desať rokov. Jeho prístup k nám je na úrovni. Má našu absolútnu dôveru a s výsledkom liečby sme vždy úplne spokojní. Vrelo odporúčam."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pán Maček vždy pomôže na 100 %. Je to výborný doktor, ktorý vie, o čom hovorí. Pán doktor je nevyjadriteľnou výborný. Takého výnimočného doktora len tak nikde nenájdete. Tiež je príjemný a vždy vyjde v ústrety."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pána doktora Mačka poznám niekoľko rokov a som s ním maximálne spokojná. Mnohokrát pomohol mne i mojej rodine a známym. Čo sa týka peňazí, pre niekoho sa to môže zdať finančne náročné, ale kontroly nie sú tak časté, aby si to človek nemohol 3 krát do roka dovoliť. Zvlášť keď naozaj dokáže pomôcť a problém vyriešiť! Vo svojom odbore je vynikajúci a jeho prístup veľmi ľudský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolútna špička vo svojom odbore čínskej medicíny. Chodím k nemu veľmi dlho a vždy mne vyliečil. Mám veľa známych, ktorí chodia zásadne k nemu s rôznymi zdravotnými problémami a sú s výsledkom liečby tiež potešení. Pána Mačka všetkým odporúčam."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Áno, MUDr. Josef Maček je vynikajúci lekár a špecialista. Pre porovnanie: liečba neplodnosti moji známu, ktorá žije v zahraničí, vyšla na niekoľko desiatok tisíc korún a rovnako jej nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila len pár stoviek korún a do niekoľkých minút sa dozvedela pravú príčinu. Odoberala od MUDr. Mačka produkty na posilnenie orgánov a do 3 mesiacov otehotnela. (Mimochodom pokúšala sa o dieťa 7 rokov). MUDr. Mačka môžem len odporučiť."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Hovorí sa o ňom, že je najväčším odborníkom v ČR, čo sa týka neplodnosti žien. Mimo to slávi úspechy v liečbe akné, depresiou, lupienky, migrény atď. Nemyslím si, že jeho ceny sú vyššie. Naopak som presvedčená o tom, že cena zodpovedá kvalite."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz